По този начин двата тима запазват местата си във временното класиране. Монтанчани са 6-и с 31 точки след 11 победи и 4 загуби, а Левски е 5-и с 33 точки след 10 победи и 5 загуби. В следващия кръг Монтана е отново домакин, но на Славия, а "сините" ще гостуват на Дунав в Русе. И двете срещи са в петък (25 февруари) от 18,00 часа.

Първата част на мача започна с преднина за "сините", която остана стабилна до средата на гейма. Впоследствие играта продължи точка за точка до 16:16, след което Левски отново дръпна, за да поведе след 25:20. Във втория гейм играта тръгна равностойно, след което Монтана взе лек аванс. От Левски обаче се мобилизираха и в крайна сметка спечелиха гейма с 25:22.

Третата част бе почти изцяло под диктовката на монтанчани, които поведоха след 5-ата точка и не изпуснаха преднината си до края. Така играчите на Даниел Пеев намалиха пасива си след 25:18. Решителния четвърти гейм също премина под контрола на домакините, които изравниха след ново 25:18 и вкараха мачът в тайбрек. Там "сините" поведоха отначало с 3:0, след което домакините от Монтана изравниха и постепенно набраха инерция. Монтанчани останаха стабилни и, въпреки усилията на Левски, спечелиха в крайна сметка след 15:10 и 3:2.

Най-резултатен за Монтана бе Стефан Чавдаров с 18 точки (7 аса!, 4 блока и 78% ефективност в атака - +13) за победата. Жулиен Георгиев (1 блок, 1 ас и 42% ефективност в атака - +2) и Радослав Попов (1 блок, 58% ефективност в атака и 36% позитивно посрещане - +8) добавиха 17 и 16 точки за успеха.

Въпреки това, за Най-полезен играч (MVP) беше определен Димитър Калчев, който направи страхотно включване и се отчете с 14 точки (2 блока, 1 ас, 65% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане - +5) за победата.

За Левски Самуил Вълчинов (2 блока, 2 аса, 44% ефективност в атака и 37% позитивно посрещане - +7) и Боян Йорданов (1 блок и 38% ефективност в атака - +6) приключиха с 16 и 14 точки.

Източник: sportal.bg