По този начин монтанчани са втори във временното класиране с 16 точки след 6 победи и 1 загуба, с колкото е и лидера Левски, но с 18 точки. Черно море пък е на 9-о място с 3 победи, 4 загуби и 7 точки. В следващия 8-и кръг Монтана приема коравия тим на Пирин (Разлог), докато варненци гостуват на шампиона Хебър (Пазарджик). Срещите са съответно в неделя (27 ноември) от 18,00 часа и в събота (26 ноември) от 18,30 часа.

Монтана поведе в началото на първия гейм с 6:4, след което играта продължи точка за точка. Разликата се запази почти до края, когато домакините от Черно море набраха инерция и изравниха при 23:23. Все пак, монтанчани измъкнаха частта след 25:23. Двата тима стартираха равностойно във втория гейм, но постепенно гостите от Монтана отново взеха аванс. Той се запази до 19:16, когато варненци се мобилизираха и се стигна до равенство. Борбата за всяка топка и точка продължи с пълна сила, като домакините стигнаха първи до геймбол при 24:23. Последва обрат и възможност за играчите на Даниел Пеев да затворят частта в своя полза. Черно море обаче изравни за 25:25, след което спечели и гейма с 27:25.

Това мобилизира Монтана, който тръгна ударно 4:0 в третата част. До края гостите диктуваха играта и отново поведоха след убедителното 25:17. До средата на четвъртия гейм играта бе равностойна, след което Монтана поведе с 18:15. Варнеци отново намалиха изоставането си, след което играта продължи точка за точка. В крайна сметка Монтана наложи волята си и спечели след 25:23 и 3:0.

Най-резултатен за Монтана стана Мирослав Градинаров с 20 точки (2 блока, 1 ас и 44% успеваемост в атака - +8) за победата. Теодор Тодоров добави още 13 точки (8 блока!, 1 ас и 57% успеваемост в атака - +12) за успеха. Въпреки това, за Най-полезен играч (MVP) бе обявен влезлият като резерва Денислав Бърдаров, който се отчете с 10 точки (1 блок, 50% успеваемост в атака и 38% позитивно посрещане - +7), с колкото завърши и Павел Душков (4 блока и 75% успеваемост в атака - +9) за победата.

За домакините от Черно море над всички бе Симеон Димитров с 22 точки (43% успеваемост в атака - +6), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успех.

Източник: sportal.bg