Монтана поведе с 1-0 победи в полуфиналната серия, втората среща е на 12 април.

Волейболистите на Нефтохимик и Монтана започнаха равностойно двубоя. Равенството се запази до 5:5. Атака на Калоян Балабанов от зона 4 по правата и 6:5 за бургазлии. Нова атака през зона 4 на Юлиус Фиркал и 8:6. успешна двойна блокада на Юлиус Фиркал и Николай Колев - 9:6. Александър Туш остави Калоян Балабанов без блокада - пайп и 10:7. Волейболистите на Монтана съумяха да обърнат развоя на гейма и поведоха с 14:13. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Двоен блок спря атака на Николай Учиков и Монтана поведе с 15:13. Неразбирателство в полето на Нефтохимик и 18:16 за гостите. Ас на Мартин Кръстев и 22:19 за Монтана. Николай Желязков взе второто си прекъсване в първата част. Блокада на Радослав Попов изведе Монтана до геймбол при 24:20. Ас на Мартин Кръстев и 25:20 в първата част.

Волейболистите на Монтана поведоха с 4:1 в началото на втората част след единична блокада на Мартин Кръстев. Ас на Димитър Калчев и 6:2. Юлиус Фиркал атакува в аут и гостите поведоха с 9:4. Ас на Любослав Симеонов и 12:8. Разпределителят Максимилиан Талер атакува успешно втора топка за 13:8. Николай Желязков побърза да вземе прекъсване за Нефтохимик. Димитър Калчев отигра успешно срещу двойна блокада за 15:8. Любослав Симеонов атакува успешно от зона 2 за 16:9. Двоен блок спря атака на Николай Учиков за 18:9. Ас на Любослав Телкийски върна надеждите на Нефтохимик при 11:18. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Ас на Николай Колев и 14:20. Пайп на Радослав Попов и 22:14 за Монтана. Блокаут на Николай Учиков - 15:22. Любослав Телкийски спря с блокада атака на Димитър Калчев - 17:22. Даниел Пеев взе второто си прекъсване в гейма. Троен блок не можа да спре атака на Николай Учиков - 18:23. Блокаут на Любослав Симеонов и геймбол за Монтана при 24:18.

Александер Туш и Калоян Балабанов се завърнаха в състава на Нефтохимик в началото на третата част. Монтана поведе с 5:4 след единична блокада на Мартин Кръстев. Гостите поведоха с 2 точки при 8:6. Венцислав Рагин се появи в игра за домакините. Единична блокада на Димитър Калчев и 10:7 за Монтана. Гостите поведоха с 3 точки при 12:9. Продължително разигравано завършено от Юлиус Фиркал донесе равенство при 15:15. Равенството се запази до 19:19. Димитър Калчев атакува в мрежата без да има блокада срещу него и Нефтохимик поведе с 20:19. Калоян Балабанов сгреши началния удар - 20:20 Ас на Николай Николов и 22:20 за Нефтохимик. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Юлиус Фиркал сгреши в атака, което доведе до ново равенство при 22:22. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Домакините стигнаха до геймбол при 24:23. Радослав Попов атакува в аут и Нефтохимик спечели третата част с 25:23.

Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 4:2 в началото на 4-ата част. Бургазлии дръпнаха с 8:4. Мощна атака на Николай Учиков от зона 2 и 12:8 за Нефтохимик. Възпитаниците на Даниел Пеев изравниха при 14:14. Николай Желязков взе прекъсване за домакините. Ас на Венцислав Рагин и 16:14 за Нефтохимик. Николай Учиков атакува в аут и Монтана изравни при 19:19. Нова успешна атака на Николай Учиков - 20:19. Стефан Чавдаров атакува в аут и Нефтохимик поведе с 23:21. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Николай Учиков атакува успешно за геймбол при 24:22. Любослав Симеонов успя да изравни при 24:24, след като по-рано извади една топка в защита при мрежата, за която от Нефтохимик поискаха да бъде свирена носена топка. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Ас на Стефан Чавдаров и Монтана стигна до мачбол при 25:24. Николай Учиков атакува в аут и Монтана спечели 4-ия гейм с 26:24 и мача с 3:1 гейма.

Най-резултатен бе Любослав Симеонов с 23 точки (2 аса, 2 блока).
Капитанът, Радослав Попов реализира 13 точки (3 блока). Стефан Чавдаров добави 12 точки (2 аса, 1 блок), с 11 точки се разписа Димитър Калчев (3 аса).

За Нефтохимик Юлиус Фиркал приключи с 16 точки (1 ас, 2 блокада), с по 12 точки се отчетоха Николай Учиков и Николай Николов (2 аса, 2 блока).

Вторият мач между двата тима е във вторник в зала "Младост" в Бургас, играе се до три победи.

В другия полуфинал един срещу друг се изправят шампионът Хебър и Дея спорт Бургас.

Източник: sportal.bg