В първия сблъсък Монтана се наложи с 3:1 гейма. Третият двубой от серията е на 15 април (петък) в Монтана.

Четвъртият мач също е в северозападния град - ден по-късно. Играе се до 3 победи от 5 мача.

Волейболистите на Монтана поведоха в началото на двубоя с 3:0 след атака в аут на Николай Учиков. Гостите поведоха с 8:4. Успешна атака на Радослав Попов и 9:4. Николай Николов намали на 9:12 след отлична атака в центъра. При 9:14 Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Радослав Попов атакува по диагонала от зона 4 за 17:11. Блокаут на Радослав Попов и 19:11 за Монтана. Двойна блокада изведе Монтана до категоричен успех в първата част с 25:13.

Волейболистите на Нефтохимик поведоха със 7:4 в началото на втората част. Възпитаниците на Даниел Пеев намалиха до 6:7. Стефан Чавдаров атакува мощно за 7:8. Николай Учиков се разигра и атакува мощно от зона 4 за 9:7. Нефтохимик дръпна с 4 точки при 12:8. Калоян Балабанов атакува мощно за 13:8. Волейболистите на Монтана намалиха разликата само на 1 точка при 14:15. Любослав Симеонов атакува в аут и 17:4 за Нефтохимик. Технична атака на Николай Учиков и 21:18. Капитанът Николай Николов атакува мощно в центъра и геймбол за домакините при 24:20. Димитър Калчев атакува в аут и Нефтохимик спечели втората част с 25:21.

Волейболистите на Нефтохимик дръпнаха с 3 точки в началото на третата част - 9:6. Любослав Симеонов би сервис в мрежата - 9:12. Гостите от Монтана изравниха при 13:13. Николай Колев заби страхотна блокада на Жулиен Георгиев 15:13. Двоен блок на Александър Туш и Николай Николов срещу атака на Георги Елчинов - 20:16. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Мълниеносна атака в центъра на Николай Николов - 21:16. Феноменален "пирон" на Николай Николов изведе домакините напред с 23:21. Нефтохимик спечели третата част с 25:23.

Волейболистите на Монтана поведоха със 7:6 в началото на 4-ия гейм. Бургазлии поведоха с 9:8. Ас на Любослав Симеонов и Монтана отново поведе с 10:9. Равенството се запази до 12:12. Николай Николов атакува мощно в центъра за 13:12. Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 16:14. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Калоян Балабанов атакува в аут и се стигна до ново равенство при 16:16. Гостите отново излязоха напред при 17:16. Николай Желязков взе прекъсване за домакините. Двоен блок на Калоян Балабанов и Николай Николов спря атака на Любослав Симеонов - 18:18. Нова успешна атака в центъра на Николай Николов и 21:20. Любослав Симеонов атакува по блокадата за 22:22. Николай Учиков атакува успешно и изведе бургазлии до мачбол при 24:23. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Нов двоен блок на Калоян Балабанов и Николай Николов спря атака на Любослав Симеонов и Нефтохимик спечели 4-ия гейм с 25:23 и мача с 3:1 гейма.

Най-резултатен бе Николай Николов, като се разписа с 20 точки (5 блокади!), 16 точки добави Николай Учиков. С 13 точки завърши Юлиус Фиркал (2 аса, 1 блокада).

За Монтана Любослав Симеонов се отчете с 20 точки (2 аса, 1 блокада), Радослав Попов приключи с 18 точки. Димитър Калчев реализира 10 точки (1 ас).

Източник: sportal.bg