© СУ "Иван Вазов"-Мездра

При девойките се състезаваха три отбора – от СУ „Св. св. Кирил и Методий”, гр. Козлодуй, СУ „Иван Вазов”, гр. Мездра и ППМГ „Академик Иван Ценов”, гр. Враца.

След изиграните 3 мача, на принципа „всеки срещу всеки”, краен победител стана отборът на ППМГ „Академик Иван Ценов”, гр. Враца, на второ място се нареди отборът на СУ „Св. св. Кирил и Методий”, гр. Козлодуй, на трето останаха девойките на СУ „Иван Вазов”, гр. Мездра.

СУ „Иван Вазов”, гр. Мездра

При юношите се включиха отбори от СУ „Св. св. Кирил и Методий”, гр. Козлодуй, СУ „Иван Вазов”, гр. Мездра и СУ „Козма Тричков”, гр. Враца.

Срещите между отборите бяха изключително оспорвани, но в крайна сметка СУ „Козма Тричков”, гр. Враца спечели. На второ място се нареди отборът на СУ „Иван Вазов”, гр. Мездра, а на трето СУ „Св. св. Кирил и Методий”, гр. Козлодуй.

Победителите ще представят област Враца на зоналния етап. Той ще се проведе: за момичета и момчета V-VІІ клас - до 20 май, за юноши и девойки VІІІ-Х клас - до 30 май, за юноши и девойки ХІ-ХII клас - до 19 април.

Два отбора на СУ „Иван Вазов“ се класират за зоналния етап по хандбал в УСИ

Финалните състезания в осемте вида спорт: баскетбол, волейбол, Футбол 7, хандбал, тенис на маса, бадминтон, лека атлетика и шахмат, са през месеците май и юни.

Още два училищни отбора от Мездра се класираха за зоналния етап на УСИ

Специален гост на състезанието беше г-н Калин Григоров, председател на УСК „Враца”, който проследи игрите и връчи награди.

Всички отбори получиха купи, медали и грамоти, осигурени от Община Козлодуй.