На следващия ден двамата представили в Общината необходимия комплект документи в изряден вид, като с тях се явили и лицата, които планирали да сключат граждански брак.
Обвиняемият попълнил съответното заявление, което, наред с необходимите декларации, било подписано от българската гражданка и чужденеца. Като свидетели на бракосъчетанието фигурирали обвиняемият Г. Г. и придружителят му.
След като всички документи били комплектовани, същите били предадени от Г. Г. на общинския служител, който ги прегледал и открил между тях банкнота от петдесет евро. На въпроса да даде обяснение за тях, обвиняемият казал, че ги дава „за почерпка“. Общинският служител възразил и Г. Г. набързо си тръгнал.
След съгласуването на документите и брачната процедура с кмета на общината била насрочена дата, на която лицата не се явили. В телефонен разговор Г. Г. заявил, че пакистанецът избягал, вероятно се отказал от намеренията си, и настоявал да му бъдат върнати документите, както и банкнотата от петдесет евро.
Било му отказано, тъй като към онзи момент случаят бил докладван на органите от Държавна агенция "Национална сигурност", с оглед предложен и даден подкуп на общински служител.
В хода на досъдебното производство е установено, че роденият в Пакистан чужденец - М. А., незаконно е пребивавал на територията на България. С даването на подкуп на общински служител обвиняемият Г. Г. е целял безпрепятственото сключване на фиктивен граждански брак.
Предстои разглеждането на делото в съда.