Срещата започна в спокойно темпо, но с подчертан домакински натиск. Локомотивци наложиха тотално териториално надмощие и трайно се настаниха в половината на „партизаните“, но атаките им бяха хаотични и неточни при завършващия удар. Домакините отправиха няколко точни удара в очертанията на вратата, но стражът на гостите ги парира.

Едва в 39-та минута силно играещият в този мач Кристиян Димитров успя да преодолее вратаря Сайков за 1:0. При този резултата завърши първата част на двубоя.

Второто полувреме започна силно за мездренчани, които вдигнаха оборотите, заиграха на висока преса и буквално натикаха противника в собствената му половина. Шест минути след подновяването на играта, при поредна атака на „червено-черните“, защитник на Партизан извърши нарушение пред наказателното поле и съдията отсъди пряк свободен удар. Зад топката застана Кристиян Димитров, който с брилянтно изпълнение прехвърли стената и направи безпомощен вратаря на гостите.

След второто попадение мездренчани заиграха още по - уверено, като не позволяваха на гостите дори да преминат централната линия. Наложиха тотален натиск и се настаниха трайно пред вратата на „партизаните“. В 64 минута Васил Калоянов най-сетне успя да се разпише след отлична атака отляво и направи резултата класически.

Атаките в „червено-черно“ следваха една след друга, а гостите видимо отпаднаха физически и сякаш се опитваха само да се бранят, за да не получат нови голове. Все пак в 76-та м. Сергей Георгиев след поредния ъглов удар засече с глава коженото кълбо, оформяйки крайния резултат 4:0.

Така след XXIII-я кръг на Сверозападната Трета лига, Локомотив (Мездра) вече е с актив от 39 т и голова разлика 42:26.

Двубоят бе ръководен от Христофор Петков с асистенти Венцислав Банчев и Ивайло Петров и тримата от Ловеч.

Локомотив (Мездра): 1. Цветелин Ставрев, 4. Васил Сапунджиев (76 –Йоан Цанев), 9. Васил Калоянов(к) (76 - Кр. Йотов), 14. Деян Иванов (55 – М. Бешев), 23. Иван Кирилов, 18. Ивайло Бояджиев (55 – Ас. Русинов). 55. Кристиян Вълков, 33. Кристиян Атанасов, 91. Кристиян Димитров 94. Ваньо Иванов (67 – Гр. Илиев), 99. Сергей Георгиев

Ст. треньор Николай Христозов

Партизан (Червен бряг): Ивайло Сайков,Теодор Любомиров, Калоян Тодоров, Румен Миков, Дейвид Стоянов, Стефан Стефанов, Милен Иванов, Здравко Кръстев, Галин Великов,(к), Митко Красимиров.

Старши треньор: Ивайло Петков