Неочаквано двубоят започна малко плахо за домакините, но те бързо овладяха центъра на терена, вдигнаха оборотите и наложиха подчертан домакински натиск. Първият опасен удар дойде в 10-та минута, когато защитника Васил Сапунджиев отправи силно топката с глава към вратата на болярите, но кълбото мина на сантиметри над напречната греда.

Последваха нови силни минути и опасни атаки на „червено- черните“ и в 22-та минута Иван Кирилов проби отляво, пусна прецизен пас към Сергей Георгиев, който не остави шансове за стража на гостите. Пет минути по-късно последва нов пробив отдясно и асистенция на Кристиян Димитров, при който голмайсторът Георгиев покачи за 2:0.

Домакините не преставаха да пресират „виолетовите“ и в 31-та минута Иван Кирилов асистира за втори път на Сергей Георгиев, който оформи своя хеттрик и направи резултата класически – 3:0.

И когато мачът вървеше към разгромен резултат, при едно неразчетено излизане на вратаря Ставрев в 33-та минута, Кристиян Димитров върна топката назад, която влезе в опразнената от стража врата на локомотивци за 3:1.

Последваха нови силни атаки за „червено-черните“ при една от които Сергей Георгиев нахлу в наказателното поле на съперника и принуди вратаря да го фаулира. Съдията веднага посочи бялата точка за изпълнението на дузпа в 39-та минута. Зад топката застана Васил Калоянов, но ударът му се оказа недостатъчно силен и бе спасен от Тончев. Двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 3:1.

Втората част започна отново с натиск на локомотивци, но влезлият като резерва за „виолетовите“ Калоян Ненчев използва грешка в защитата на „червено-черните“ и намали резултата но 3:2 пет минути след подновяването на играта.

До края на мача домакините пропуснаха още няколко изгодни положения, но така и не се стигна до нов гол в нито една от двете врати. В 83-та гостите останаха с човек по-малко, след като Север Алиев от гостите задържа откъсващ се противник и получи втори жълт и респективно червен картон.

Наставникът на мездренчани Николай Христозов направи няколко смени през втората част, които внесоха доста напрежение в половината на търновци. Въпреки това резултатът се запази до последния съдийски сигнал.

Николай Христозов заложи на следния състав за Локомотив: Цветелин Ставрев , Ваньо Иванов, Николай Ганчев (кап.), Васил Спунджиев, Кристиян Атанасов, Кристиян Димитров (76 - Светослав Валериев), Деян Иванов, Ивайло Бояджиев (46 – Асен Русинов), Сергей Георгиев (89- Кристиян Вълков), Васил Калоянов, Иван Кирилов (85 – Михаил Бешев).

В следващия XVII-ти кръг на Северозападна Трета лига Локомотив гостува на лидера в групата Локомотив (Горна Оряховица) на 2 март от 14:30 часа.