© община Мездра

Домакините откриха головата си сметка още в началните секунди на двубоя. Първата четвърт бе доста динамична и двата тима играха точка за точка, като до 12-ата минута резултатът бе 3:5 в полза на „Пирин“.

Двата състава увеличиха темпото и до края на първата част паднаха още 18 гола, завършвайки 11:15 за гостите.

Второто полувреме продължи с точни попадения и в двете врати. „Неврокопчани“ увеличиха преднината си и въпреки опитите на „железничарите“ за нещо повече в срещата, гостите се поздравиха с победата след 26:36.

Състав на „Локомотив“: Ганев, Михайлов, Георгиев, Симеонов, Гачев, Младенов, Тонов, Кръстев, Марков, Вълков, Тотков и Андрееев.

Така след този кръг „Локомотив“ остава на девета позиция в класирането със скромния актив от 2 точки, а „Пирин-64“ събра 16 пункта.

Останалите резултати от кръга:
"Левски" (Левски) 24:24 "Осъм" (Ловеч)
"Шумен-61" 34:24 "Чардафон" (Габрово)
"Спартак" (Варна) 39:11 "Асти-91"
"Локомотив" (ГО) 26:19 "Добруджа" (Добрич)

В следващия кръг възпитаниците на Евгени Йоловски гостуват на „Добруджа“ (Добрич). Срещата е на 30-ти януари, събота, от 14:00 часа и ще се играе в Каварна. Припомняме, че единствената победа на „железничарите“ през есента бе именно срещу тима на „Добруджа“.

В 13-ия кръг е и битката за върха в класирането между „Пирин-64“ (Гоце Делчев) и „Осъм“ (Ловеч).