Въпреки настинката и ветровито време, Йоло Николов се бори до последно за титлата, заедно с победителя Ютайев Абухау (Израел) - 30:25 мин. и третия Дмитро Дидоводюк (Украйна), като съдиите им дадоха равно време - 30:26 мин.

Митко Ценов, който е двукратен вицешампион на Европа по крос кънтри при юношите (2012) и при младежите под 23 г. (2013), финишира шести с 30:44 мин., а Стоян Владков завърши непосредствено след него с 30:49 мин. Последното награждaване в състезанието при мъжете отборно завърши с изслушване на българския химн.

Елица Тодорова е другата българска медалистка на Балканиадата. Тодорова бе в челото на групата в надпреварата на 4 км, финишира за 14:15 мин., като отстъпи само на Сила Ергун (Турция) - 14:11 мин. Девора Аврамова също беше в позиция за медал, но в последните метри бе изпреварена от две румънски атлетки - Елена Сирбу с 14:15 мин. и Виорика Оленици с 14:22 мин. Така Аврамова завърши пета с 14:22 мин.

Денислава Борисова се нареди 12-а при девойките с 14:52 мин., а Маргарита Радева зае 20-а позиция с 15:40 мин..

Маринела Нинева се представи достойно при жените, завършвайки на шесто място в бягането на 8 км с 29:20 мин..

При юношите под 20 г. на 6 км отборът ни зае шесто място, като Иван Андреев е 19-и с 20:12 мин., Валентин Вълканов - 24-и с 20:30 мин., Иван Иванов - 27-и с 20:47 мин., а Еркан Низам - 28-и с 20:48 мин..

Медалистите при юношите също се събраха в две секунди: Адису Гуадия (Израел) бе най-бърз във финалния спринт с 19:13 мин., пред Белмин Мръканович (Босна и Хергеговина) с 19:14 мин. и Дего Абебе (Израел) с 19:14 мин.

Източник: atletikabg.com/