В третия гейм волейболистите Монтана тръгнаха силно, а борбата за всяка точка продължи до края. При 24:23 грешка на Брадли Гънтър от атака донесе победната точка на домакините. В решителния четвърти гейм Монтана доминираше до 16:12, но благодарение на добрата си игра в атака и на блокада Хебър стигна до драматичен успех с 31-29. За Монтана Максим Сапожков записа 26 точки (3 аса, 3 блокади), а Радослав Попов приключи с 13 точки (2 аса). Най-резултатен за победителите бе Брадли Гънтър 26 точки (3 аса, 4 блокади), Тодор Алексиев добави 14 точки (1 блокада).

Монтана – Хебър (Пазарджик) 1:3 (16-25, 19-25, 25-23, 29-31)

Монтана: Радослав Попов 13, Максим Сапожков 26, Златан Йорданов 1, Стефан Чавдаров-кап. 3, Мартин Кръстев 4, Максим Крескин 6 (Георги Елчинов 6, Александър Кордев 6, Тодор Костов 4, Мартин Божилов-либеро)
Треньор: Даниел Пеев.

Хебър: Иван Станев 4, Теодор Тодоров 11, Тодор Алексиев-кап. 14, Александър Ляфтов 11, Брадли Гънтър 27, Николай Къртев 7 (Мартин Симеонов 2, Любомир Агонцев, Стойко Ненчев, Петър Каракашев-либеро)
Треньор: Атанас Петров.

Съдии: Илиян Георгиев, Симеон Иванов.

Зала: „Младост“ - пред празни трибуни.