Във временното класиране мездренчани заемат четвърто място с точков актив от 47 точки и голова разлика 52:30. Със същият актив е и тимът на Янтра (Полски Тръмбеш), но с по-лоша голова разлика. Домакините от Павликени са девети, с 27 точки и 37:65 голова разлика.

През есенния дял на шампионата, Локомотив (Мездра) спечели домакинството си срещу Павликени (Павликени) с 3:1, след като губеха с 0:1 на полувремето.

В състава на „червено-черните” няма контузени и наказани играчи и старши треньорът Николай Христозов може да разчита на всички футболисти. Преди мача с Павликени Христозов заяви за MediaNews, че в отбора има настроение, но не очаква лесен мач и двата отбора ще се борят за трите точки. Важното е момчетата да покажат добра игра, както в досегашните мачове, и естествено да победят.

Ето и всички срещи от XXVIII кръг на Северозападна Трета лига, които ще се изиграят на 18 май 2024 г от 18:00 часа

Етър ВТ II (Велико Търново) - Дунав (Лом) - сл.
Ботев II (Враца) - Левски 2007 (Левски)
Боруна (Царева ливада) - Академик (Свищов)
Павликени (Павликени) - ОФК Локомотив (Мездра)
Севлиево (Севлиево) - Вихър (Славяново)
Ювентус 95 (Малчика) - Партизан (Червен бряг)
Дреновец (Дреновец) - Янтра (Полски Тръмбеш)

14. Партизан (Червен бряг) - 26:60 - 16 т
15. Дунав (Лом) - 28:48 - 31 т ( изваден)

Станаха ясни и наказанията след XХVII кръг на Северозападна Трета лига, наложени от Дисциплинарна комисия към Зонален съвет на БФС гр. Велико Търново

Със спиране на състезателни права за една среща се наказват трима състезатели - Николай Банов - ФК „Боруна Царева ливада“ (Царева ливада), Тони Паликрушев и Димитър Димитров - ФК „Вихър“ (Славяново)

15 футболисти са с предупреждения за получени жълти картони.