Отборът на Локомотив (Мз) изигра силен мач и пропусна да разгроми гостите от Враца с по-изразителен резултат. Още в началото на двубоя, домакините наложиха бързо темпои териториално предимство. Първата възможност се откри пред В. Калоянов в 14-та минута, но ударът му с глава мина покрай вратата. Две минути по-късно отново той бе изведен сам срещу вратаря от Гр. Илиев, но ударът му от въздуха бе париран от Василев.

В 19-та, минута Св. Валериев изстреля от около 25-30 м силен удар, спасен от стража на Ботев. До края на полувремето последваха още няколко добри атаки за „червено-черните“, при една от които Калоянов отново имаше шанс да открие резултата. Гостите на успяха да създадат нито едно голово положение.

Второто полувреме започна отново с превъзходство на мездренчани. В 51-та мин. Гроздан Илиев овладя в наказателното поле, свали я с глава към Васил Калоянов, но той стреля над напречната греда. Последва удар на Асен Русинов, който мина покрай десния страничен стълб. В 71-та минута 16-годишният Иван Кирилов нахлу в пеналта, но би покрай вратата.

В 78-ата минута влезлият като резерва Кристиян Йотов, получи топката между защитата и вратаря на Ботев и реализира единството попадение за 1:0.

В даденото от рефера 3-минутно продължение между двата отбора прехвръкнаха искри, голмайсторът Йотов бе провокиран от вратаря Василев и го изблъска без топка, за което бе отстранен с директен червен картон, а стражът на "Ботев" получи жълт картон.

Регионалното дерби бе ръководено от габровска съдийска бригада– главен рефер Христо Минчев, асистенти Димитър Върбанов и Севастиан Чавдаров

Старши треньорът на „Локомотив“ - Николай Христозов заложи на следния състав: Цветелин Ставрев, Васил Сапунджиев, Николай Ганчев(к), Ваньо Иванов, Ал. Стоянов ( Деян Иванов), Михаил Бешев, Светослав Валериев, Гр. Илиев (Кр. Йотов), Асен Русинов (Антоан Драгомиров), Васил Калоянов, Ив. Кирилов (Ив. Бояджиев)

Гостите от Враца играха в състав: Л. Василев(к), П. Кепов(Ал. Халим Хосин), Т. Цонев, Пл. Петров, Г. Георгиев, Н. Константинов, Н. Стефанов, Ив. Дудушки, М. Панов, Ян. Тонов, Боил Цветков.

Ст.треньор – Ивайло Георгиев

Припомняме, че последните две срещи между двата тима категорично са в полза на мездренчани. През миналия сезон 2022/2023, „локомотвци“ спечелиха и двата мача – на 6 ноември надделяха с 2:1, като домакини, а последният сблъсък от 28 май 2023, Локомотив спечели с безапелационното 4:0 като гост.

След този успех „червено-черните“ ще зимуват на шестото място във временното класиране с актив от 22 точки и голова разлика 25-22.

Снимки: Мирослав Гетов