Двубоят започна с лек превес на българките, но след почивката домакините направиха силна серия от 9:0 и на свой ред поведоха със 7 точки разлика. Монтанчанки намалиха грешките и резултатът преди решителната четвърта част бе равен - 53:53. В последните 40 секунди Радостина Димитрова показа здрави нерви и отбеляза четири фаула, които се оказаха решаващи за успеха.

Димана Макариева бе най-резултатна за победителките с 16 точки. С една по-малко от нея мача завърши Радостина Димитрова. С 18 т. Милица Митрович стана топ реализатор на срещата. В следващия кръг Монтана 2003 приема в спортна зала "Младост" Берое (Стара Загора).

Партизан (Белград) - Монтана 2003 66:68 (14:16, 21:18, 18:19, 13:15)

Партизан: Марта Йованович, Йована Стоянович 8, Милица Митрович 18, Милица Инджич (кап.) 16, Горана Марянович 14 (Адриана Джокович 4, Мария Радович 4, Тамара Репац 2, Мая Попович). Треньор: Светлана Митрович.

Монтана 2003: Виктория Стойчева 6, Димана Макариева (кап.) 16, Матея Тавия 6, Тина Требец 11, Христина Иванова 10 (Радостина Димитрова 15, Габриела Николова 2, Габриела Костова 2, Евгения Нацкина). Треньор: Стефан Михайлов.
Съдии: Хорвое Пенцингер, Борис Хартман, Дино Баишич.

Зала "Визура" - Белград: 150 зрители.