Представителят на България Йоло Николов се класира на 59-мо място при мъжете на Световния шампионат по полумаратон, който се проведе в Кардиф, Уелс. В конкуренцията на 87 елитни бегачи от цял свят 32-годишният състезател на СК Атлет - Мездра спря хронометъра на 1.06:52 ч., което е негово лично постижение в тази дисциплина.Това е най-доброто бягане на Йоло при досегашните му три участия на първенствата на планетата в полумаратона: на шампионата в Каварна през 2012 г. той се нареди 57-ми, но с по-слабо време - 1.08:32 ч., а през 2014 г. в Копенхаген финишира 91-ви с постижение 1.08:09 ч.

Световен шампион в Кардиф стана кениецът Джефри Камворор с време 59:10 мин., следван от сънародника си Бедан Мучири с 59:36 мин. и от натурализирания британец Мо Фара, който спря хронометъра на 59:59 мин.

При своя дебют на шампионата на планетата най-добрата българска бегачка в полумаратона Милица Мирчева завърши на 65-то място при жените от 85 стартирали. 21-годишната състезателка на мездренския клуб Атлет преодоля 21-километровата дистанция за 1.16:54 ч. Това е с 1:25 мин. по-слабо време от най-доброто постижение в тази дисциплина на Милица, която има покрит норматив в маратона за Олимпиадата в Рио.

Световна шампионка стана кенийката Перес Джечирчир, която финишира за 1.07:31 ч.