© Илиан Телкеджиев, lap.bg

В полумаратона стартира Митко Ценов, който се класира на осмо място от 572 участници при мъжете и жените. Митко пробяга 21 км за 1:14:47 ч. Победител на тази дистанция стана мароканецът Юсеф Сбааи с 1:09:07 ч., следван от етиопеца Бирхану Асфау с 1:09:17 ч. и сърбина Марко Ранкович с 1:10:20 ч. Най-предно класиране от българите записа Стоян Тевекелев (Локомотив - Дряново), който завърши пети с 1:11:12 ч.

Други седем представители на мездренския клуб - Дева-Мария Драгиева, Рая Лалова, Александър Колов, Иван Драгановски, Денис Владимирова, Ива Митова и техният треньор Дилян Маринов, се пуснаха в масовия старт на 3 км, в който участваха над 700 бегачи. Най-предно класиране записаха Дева-Мария Драгиева и Александър Колов, които се наредиха трети съответно при мъжете и жените, а техните съотборници Иван Драгановски и Рая Лалова завършиха четвърти.

На класическата дистанция от 42.195 км триумфираха представители на Етиопия.При мъжете победи Гудета Бирату с постижение 2:15:45 ч., а при жените - неговата сънародничка Белайнеш Югезу с 2:39:38 ч.

Идната събота, 15 октомври, състезателите на СК Атлет ще вземат участие в "Мемориал Димитър Велиславов - Мики” в Горна Оряховица, а на 22 октомври ще се включат в XXVI международен турнир крос "Луковитски моми 2016” в Луковит, който е квалификация за Балканския шампионат по крос кънтри в Чуприя, Сърбия на 5 ноември.