При дамите Таня Димитрова е заявила участие в двете дълги дисциплини – 1500 и 3000 м, а най-добрата българска бегачка на дълги разстояния и Спортист №1 на Община Мездра - Милица Мирчева, ще бяга на 3000м. Припомняме, че на 28 януари тази година Милица участва в силния женски маратон в Осака, Япония, и зае 14-то място.

При мъжете мездренският клуб ще бъде представен от братята Иво и Мартин Балабанови и Мирослав Спасов.

В дистанциите на 800 и 1500 м ще спорят победителят от Новогодишният шосеен пробег в Правец Мирослав Спасов и Мартин Балабанов.

Припомняме, че Мартин Балабанов спечели своята серия и се класира седми в бягането на 800 м по време на Балканските игри по лека атлетика за мъже и жени в Истанбул и записа личен резултат.

В най-дългата дистанция - 3000 м,Мирослав ще се съревновава с другия свой съотборник - Иво Балабанов, който спечели сребърния медал в същата дисциплина на Балканското първенство по лека атлетика преди седмица.