При жените най-добро класиране от българките записа Симона Миланова (Дунав - Русе), която се нареди 12-а на 8 км с 30:29 мин. Маринела Нинева (Локомотив - Дряново) е 13-а с 30:36 мин., а Радосвета Симеонова (Добруджа-99 - Добрич) - 15-а с 31:11 мин. Победи румънката Анкута Бобочел с 27:05 мин.

Голям успех постигна 17-годишната Силвия Георгиева (Евър - Варна), която спечели сребърен медал при девойките старша възраст. Тя преодоля 4-километровото трасе за 13:53 мин., като остана само на 4 секунди от титлата. Преди нея финишира само туркинята Ускун Гюлназ с 13:49 мин. Другата българка при девойките - Диляна Минкина (Средногорски атлет - Пирдоп), също се представи достойно, като завърши 10-а с 14:39 мин.

В същата възраст, но на 6 км при юношите, добро бягане направиха Иво Балабанов (Джордан - Благоевград) и Спасимир Делибашев (Тракия - Пловдив), които се подготвят под ръководството на Йоло Николов. Балабанов завърши 13-и с време 19:20 мин., а Делибашев - 23-и с 20:06 мин. Най-бърз бе турчинът Рамазан Барбатос с 18:07 мин.

В отборното класиране България завоюва още два медала - този път бронзови при мъжете и жените. Мъжкият тим на нашата страна (Йоло Николов, Стоян Тевекелев, Илия Куцаров) заслужи купата за третото място при силния пол. Женската ни формация (Симона Миланова, Маринела Нинева, Радосвета Симеонова) също е трета, но при дамите. Първи и при мъжете, и при жените, са представителите на Турция, следвани от тези на Румъния.

В Balkan Cross Country Championships Cuprija 2016 взеха участие 159 състезатели от 13 страни-членки на Асоциацията на балканските атлетически федерации, в това число 11 атлети от България.