© Илиан Телкеджиев, lap.bg

В 47-ото издание на международния турнир “Академик” се включиха повече от 200 състезатели от България и чужбина. В него взеха участие трима представители на СК Атлет (Мездра), водени от състезаващия се треньор Йоло Николов.

Йоло стартира в една от своите коронни дисциплини - 3000 м, заедно с младата надежда на клуба Иво Балабанов, като за пореден път отвя конкуренцията с време 8:16.88 мин.

Достойни противници на Николов бяха миналият през школата на мездренския клуб Иван Попов (Берое - Стара Загора), който финишира втори с постижение 8:17.48 мин., следван от Иво Балабанов, който се нареди трети с 8:23.21 мин. Четвърти завърши друг бивш състезател на мездренския клуб - Сава Тодоров (Дунав - Русе), с 8:43.00 мин.

Единствената представителка на Атлет (Мездра) при жените - 17-годишната Дева-Мария Драгиева, се класира на десето място на 800 м с време 2:30.62 мин. Победителка в тази дисциплина стана Лиляна Георгиева (Тракия - Пловдив) с 2:13.63 мин.