Втората и третата част се разви по сходен начин. Домакините направиха разлика още в началото и не допуснаха да бъдат застигнати. В четвъртия гейм Монтана разкри истинските си възможности. Старши треньорът Даниел Пеев направи две смени като пусна в игра Леон Тончев и върна на полето основния разпределител Константин Абаев. Това даде резултат и при първото техническо прекъсване монтанчанио водеха с 8:2. Те не изпуснаха инициативата до края и пратиха мача в тайбрек - 2:2. В него волейболистите от двата отбора изиграха изключително драматични минути, но опитът в крайна сметка отново се оказа решаващ и ЦСКА спечели гейма с 15:12 точки, а с това и серията.

"Дадохме всичко от себе си и съм доволен, въпреки загубата”, заяви след мача наставникът на Монтана. Много силен мач за победителите изигра Пламен Шекерджиев, който реализира 21 точки (60% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане). Венцислав Георгиев добави още 19 точки (1 блок и 51% ефективност в атака) за успеха. За Монтана Кирил Клец се отличи с 21 точки (1 ас и 48% ефективност в атака). Иван Латунов завърши мача със 17 точки (3 блока, 3 аса и 44% ефективност в атака).