Турнирът се проведе в рамките на два дни и в него участваха тенисисти от община Кула. Във финалната среща, играна на тенис корта в спортния комплекс в Кула, Цветимир Цветков победи Цветозар Владимиров с 6:2. На трето място финишира Николай Боев, а на четвърто - Пенко Боев.

Организаторите подариха плакет на община Кула, а кметът д-р Владимир Владимиров награди победители и пожела града да пребъде.

Със специална награда за феърплей на финалния турнир от веригата "Кула Оупън" беше награден Виктор Райков.

Припомняме, че първото издание на аматьорския турнир по тенис на корт "Кула Оупън" беше през 2016-ата година, когато победител стана, завършилият на второ място тази година, Цветозар Владимиров. През 2017-ата турнирът бе спечелен от Мартин Каменов от Кула.

Миналата година провеждането на „Кула Оупън” пък бе отложено броени дни преди старта. Тогавашният организатор съобщи в социалните мрежи, че турнирът няма да се проведе, защото не е получил позволение да се използва общинското спортно съоръжение. От своя страна кметът заяви, че грешката е в организаторите.