Тази година отборите бяха сформирани на свободен принцип, с максимално 8 футболисти в тях. Условието бе тимовете да бъдат от местни играчи. Възможно бе изключение, но в случай на състезатели от други населени места, основата на отбора трябваше да е от местни футболисти.

Съгласно регламента на турнира в предварителните групи ще се играе по системата „всеки срещу всеки”. Началото на спортния празник е в 09:00 часа на терена в СУ "Св. Климент Охридски". В първия двубой ще излязат тимовете на „Самба“ – „New Generation“. Срещите ще бъдат изиграни в две полувремена по 15 минути.

За полуфиналите ще се класират заелите първите две места в двете предварителни групи. Победителите се класират за финала. В мача за трето и четвърто място ще се изпълняват директно дузпи. Финалът е с начален час 15:30 часа.

Общият награден фонд е 400лв. Той ще бъде разпределен както следва: първо място - 150лв, второ място - 100лв, трето място и четвърто място – по 75лв.

Заелите първите три места ще получат купи и медали, осигурени от Община Мездра.