В отборното класиране женският отбор на СК“Спартак - Враца“ в състав Катя Василева и Ива Иванова останаха на една точка от призовота шестица и се класираха на седмо място, като при жените шампиони станаха стрелците на Академия – МВР. В комплексното класиране врачани заеха почетното пето място, а купата за първо място в комплексното класиране отиде при стрелците на ОД на МВР - Пазарджик.

Републиканският Турнир по стрелба „Величко Величков“ е традиционен и се провежда от Спорта Асоциация на МВР и ОДМВР - Плевен в чест на олимпийския медалист по спортна стрелба на България - Величко Величков. В турнира участие взеха 18 отбора и общо 92 състезатели.

След участието си в този турнир, стрелците на СК “Спартак-Враца“ започват усилена подготовка за републиканския турнир „Бинев, Трошанов, Ангелов“, който ще се проведе на 2 и 3 май 2017 г. в гр. София.