Освен състезаващият се треньор на Спортен клуб Атлет (Мездра), който бяга на втори пост (10 km), селекцията на SLS 1 включваше още: на първи пост - Павлина Филипова (5 км), на трети - Богдан Гитев (5 км), на четвърти - Веселин Цинзов (10 км), на пети - Христа Стойнева (5 км) и на шести - Милен Радуканов (7.195 km).

Йоло Николов пробяга 10-километровата дистанция за 31:50.8 мин., което му отреди трето място при мъжете сред постовете на 10 км.

Победител в щафетното състезание стана Team Compressport с време 2:17.05 ч. Капитанът на шампионите Стоян Владков бе най-бърз сред постовете от 10 км - 31:07.7 мин., и за втори път спечели „София Екиден Маратон”.

Втора се нареди формацията на Маратон Пловдив, която финишира на 4:34 мин. след победителите, а трета е селекцията на Българската армия с време от 2:26.58 ч.

В “Sofia Ekiden Marathon 2016” взеха участие 48 тима, в които се включиха общо 288 състезатели. Сред тях бяха олимпийската медалистка Евгения Раданова, биатлонистката Павлина Филипова, футболистът Милен Радуканов, атлетите Цветелина Кирилова и Даниела Йорданова. Стартът на атрактивната надпревара даде посланикът на Япония у нас Шиничи Яманака.