Най-новото попълнение в зимната селекция на монтанци откри резултата в 36-та мин., засичайки с глава центриране на Даниел Георгиев. Малко след това Сергей Георгиев изпусна сам срещу вратаря. На полувремето Феро направи осем смени, като цял мач на терена останаха единствено трима от новите - вратарят Марин Орлинов, офанзивният полузащитник Айкут Рамадан и Тони Тасев.
Монтана продължи да атакува и в 67-та мин. Борислав Дамянов бе спънат в наказателното поле, а Атанас Илиев изпълни точно отсъдената дузпа за 2:0. Седем минути по-късно Тасев вкара втори гол за новия си отбор. Тогава юношата на Пирин (Благоевград) се разписа след самостоятелен пробив през отбраната на маджарите.

Проверката бе изгледана от кмета на Монтана Златко Живков и единия му заместник Тихомир Антонов. В следващата контрола в турския монтанци ще се изправят срещу полския Стал (Мелец), като мачът е петък, 9 февруари.

Монтана: Марин Орлинов, Даниел Георгиев, Иван Михов, Тодор Колев, Кристиян Димитров, Йордан Йорданов, Тони Тасев, Айкут Рамадан, Сергей Георгиев, Борислав Балджийски, Иван Коконов (Стефан Цонков, Владимир Айтов, Християн Илиев, Сава Савов, Александър Манолов, Даниел Васев, Борислав Дамянов, Атанас Илиев).