27-годишният Анжелов вкара второто попадение за националния ни тим във вратата на Уругвай за класическата победа с 3:0 над южноамериканците. Цветан Трайков откри резултата в 23-ата минута, а Мартин Григоров оформи крайния резултат.

Във втората си среща от предварителна група "D", на 15 октомври (вторник) "трикольорите" ще се изправят срещу друг южноамерикански отбор - Аржентина. На 16 октомври (сряда) нашите "лъвове" играят със сочения като фаворит за титлата тим на Англия, а на 17 октомври (четвъртък) е последната им среща в груповата фаза на планетарния шампионат - срещу Кипър.

Световният шампионат по мини футбол се организира от Международната федерация по мини футбол (International Socca Federation - ISF). В него ще премерят сили 40 отбора. Играе се на терен с размери 50х30 м в две полувремена от по 20 минути. Част от националния тим на България, освен Цветелин Анжелов, е и друг кадър на ПФК Монтана 1921 - Димитър Алексиев.