Гостите, които бяха водени от Светлан Кондев, сменил на поста разделилият се по взаимно съгласие Атанас Атанасов, бяха доминиращи през по-голямата част от двубоя. Домакините обаче поведоха в 20-та мин., когато след изпълнение на корнер от Симеон Мечев, вратарят Благой Макенджиев увисна, а Преслав Боруков се възползва от подаръка и от близо изпрати топката в мрежата му. В 42-та мин. Росен Кръстев бе ударен от вратаря Христо Иванов при въздушно единоборство в пеналта, а Янко Ангелов вкара отсъдената дузпа и възстанови равенството.

През второто полувреме отново Монтана бе по-добрият отбор на терена и след няколко пропуска стигна до победен гол, паднал в добавеното време. Тогава Стефан Каменов пусна пас в коридор на Николай Минков, който напредна и опита да прехвърли вратаря Христо Иванов, но топката рикошира в тялото на Пламен Крачунов и спря във вратата.

Етър (Велико Търново) - Монтана 1:2

Етър: 1.Христо Иванов-кап., 84.Здравко Илиев, 81.Венелин Филипов (76-22.Ловре Кнежевич), 23.Христофор Хубчев, 6.Пламен Крачунов, 17.Ивей Натаниел (68-11.Даниел Младенов), 44.Божидар Кацаров, 16.Симеон Мечев (68-18.Николас Фемия), 99.Преслав Боруков, 7.Милчо Ангелов (58-10.Гаетан Коуку), 83.Алдаир Ферейра (58-70.Кольо Станев). Треньор: Александър Томаш.

Монтана: 12.Благой Макенджиев, 25.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап., 26.Стоян Предев (82-2.Валери Христов), 33.Стефан Цонков, 13.Йордан Йорданов, 7.Николай Минков, 4.Радослав Терзиев (46-22.Стефан Каменов), 19.Росен Кръстев (76-17.Адам Буджамаа), 6.Янко Ангелов, 24.Давид Кики. Треньор: Светлан Кондев.

Голмайстори: 1:0 Преслав Боруков (20), 1:1 Янко Ангелов (42-дузпа), 1:2 Николай Минков (90+2).

Главен съдия: Ивайло Стоянов.

Асистенти: Иво Колев, Мирослав Иванов.

Жълти картони: Христо Иванов, Венелин Филипов (Етър); Йордан Йорданов, Николай Минков, Стефан Каменов (Монтана).

Червен картон: Йордан Йорданов (Монтана 90+4).

Стадион: „Ивайло“ - 500 зрители.