Домакините влязоха по-добре в мача и спечелиха сравнително лесно първия гейм. Във втория треньорът на гостите направи смяна, като на мястото на Самуил Вълчинов влезе Гордан Люцканов. Това се оказа добър ход и „сините“ затвориха гейма на 23.

В третата част столичани поведоха с 13-8, но след силна серия резултатът бе изравнен - 17-17. Използвайки психологическото си предимство монтанчани стигнаха до успех с 25-22. Това пречупи състезателите на Левски и те не успяха да окажат съпротива в четвъртия гейм.

Със 17 точки Максим Сапожков бе най-резултатен за Монтана. С толкова завърши и Боян Йорданов от гостите.

Монтана – Левски 3:1 (25-19, 23-25, 25-22, 25-13)

Монтана: Макисм Сапожков 17, Георги Елчинов 9, Тодор Костов 15, Златан Йорданов 14, Стефан Чавдаров 10, Максим Крескин 4 (Любослав Симеонов 4, Димитър Калчев, Виктор Костадинов, Мартин Бижилов-либеро, Методи Методиев-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Левски: Самуил Вълчинов 2,Христо Цветанов 7, Марк Мак‘Гивън 7, Владимир Станков 4, Александър Николов 9, Боян Йорданов 17 (Гордан Люцканов 10, Владимир Гърков, Стоил Палев, Владислав Иванов-либеро). Треньор: Андрей Жеков.

Съдии: Игнат Митев, Ваня Първанова.

Зала: „Огоста“ - пред празни трибуни.