Срещата започна равностойно, като нито един от двата отбора не успя да се откъсне напред в резултата. Домакините затвориха първия гейм с 25:23 благодарение на по-големия си опит. Гонитбата в точките продължи почти до края на втората част.

В третата гостите рухнаха психически и се предадоха след 22 минути игра. Иван Латунов и капитанът на Монтана Мартин Пенев се отличиха с по 10 точки за победителите. Витали Бондар и Стефан Чавдаров завършиха мача с по 9 точки. За гостите Стефан Иванов бе най-резултатен с 16 т.
В следващия кръг (на 2 ноември) Монтана гостува в столицата на ЦСКА.

Монтана - Черно море БАСК (Варна) 3:0 (25:23, 25:22, 25:16)

Монтана: Иван Латунов 10, Витали Бондар 9, Анти Пойкела 6, Сергей Андриевский 1, Стефан Чавдаров 9, Мартин Пенев-кап. 10 (Кристиян Петров). Треньор: Даниел Пеев.

Черно море: Георги Ботев, Стефан Иванов 16, Калоян Балабанов-кап. 10, Димитър Василев 7, Николай Колев 6, Траян Иванов 2 (Николай Маринов 1, Борис Димов-либеро). Треньор: Димитър Пангаров.

Съдии: Йовчев, Лазарова.

Зала: „Младост”- 300 зрители.