В първия гейм те направиха много грешки от сервис и въпреки добрата им игра на блок отстъпиха с 22:25. В основата на успеха на гостите пък бе сърбинът Михайло Станкович който направи 5 аса. Отборът на Малие Мили Пиянго поведе с 13-6 във втората част, монтананчани успяха да се доближат само на три точки, но последва нова силна серия на гостите, които затвориха частта на 16 т., с което се класираха за ½ финалите.

Въпреки това турският тим продължи да играе дисциплинирано и спечели още убедително третия гейм 25:14. Кирил Клетс бе най-резултатен за Монтана със 17 точки (3 блокади). Станкович завърши с 11 точки (7 аса) за формацията от Анкара. „Очаквах повече от домакините. Може би бяха притеснени затова, че играха пред собствена публика”, заяви един от многото чужденци в състава на Малие Мили Пиянго македонският разпределител Гьорги Гьоргиев.

Въпреки загубата зрителите в зала „Младост” изпратиха с аплодисменти волейболистите на Монтана, които при историческото си първо участие в европейските турнири достигнаха до четвъртфиналите на "Challang cup", като отстраниха израелския Апоел Фар Шаба и Фойникас от гръцкия остров Сирос.

Монтана - Малие Мили Пиянго (Анкара) 0:3 (22:25, 16:25, 14:25)

Монтана: Златко Кьосев 6, Иван Латунов 4, Константин Абаев, Кирил Клетс 17 Мартин Пенев 5, Себастиан Роата 1 (Георги Михалев 3, Борис Наков 1, Аспарух Аспарухов, Добромир Иванов-либеро, Кристиян Петров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Малие Мили Пиянго: Гьорги Гьоргиев 1, Хали Ибрахим Юсел 8, Оливер Вено 8, Кемал Кайхан 6, Михайло Станкович 11, Югур Гюнеш 8 (Мутар Токгьоз-либеро). Треньор: Сердар Юслю.

Съдии: Антонело Галея (Италия), Сари Колехмаинен.

Зала: „Младост”-500 зрители.