Домакините започнаха мача по-силно и затвориха първата част при 25:17 точки. В тези минути посрещането на Монтана не бе особено затруднено от началния удар на съперника. Тимът на Даниел Пеев започна втората част с две бързи точки директно от сервиз. Последва отпускане, което бе използвано от гостите. Опитният Коце Стойков бе с основен принос неговият отбор да стигне до успех в гейма с 25:21.

Монтанчани изиграха изключително сериозно следващите два гейма и не допуснаха да се стигне до изненада. Мачът бе затворен след 25:12 и 25:15 т.

Диагоналът Минчо Минчев бе най-резултатен за Монтана със 17 точки, капитанът на отбора Александър Симеонов завърши мача с 13 т. За Миньор Костадин Стойков се отличи с 16 т., Галин Николов с 9 т.

Монтана - Миньор (Перник) 3:1 (25:17, 21:25, 25:12, 25:15)

Монтана: Златко Кьосев 8, Иван Латунов 10, Александър Симеонов 13, Минчо Минчев 17, Делчо Раев 3, Николай Къртев 11 (Леон Тончев 1, Добромир Иванов - либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Миньор: Адриан Аначков 4, Павел Иванов 2, Мартин Симеонов 4, Стефан Чавдаров 4, Галин Николов 9, Коце Стойков 16 (Захари Николаев 1, Виктор Костадинов, Велизар Емилов, Методи Методиев - либеро). Треньор: Стоян Гунчев.

Зала "Младост” - 200 зрители.

Резултатите в останалите срещи: Добруджа (Добрич) - Арда (Кърджали) 3:0, Тетевен волей - Пирин (Разлог) 2:3, Звездец (Горна Малина) - Черно море (Варна) 0:3, Марек (Дупница) - Нефтохимик (Бургас) 2:3, Левски - ЦСКА 1:3.