Резултатът откри Атанас Илиев в 23-ата минута, когато при едно разбъркване пред вратата на "моряците" топката стигна до централния нападател на монтанци и той я изпрати под гредата за 1:0. До края на полувремето на два пъти Борислав Балджийски пропусна да се разпише.

След почивката гостите за малко взеха инициативата, но домакините действаха много организирано в защита и контраатакуваха опасно при всяка отдала им се възможност. Черно море стигна до първата си реална ситуация за гол пред вратата на Ивайло Василев чак в 74-ата минута. Тогава Амаду Сукуна намери в наказателното поле непокрит Атанас Зехиров, но той стреля в аут.

Две минути по-късно Александър Миланов и Мирослав Антонов комбинираха, но защитник в зелено-бяло се намеси решително и изби в корнер. В 89-ата мин. Марек Кузма засече с глава центриране на Сукуна и изравни - 1:1.

Радостта на футболистите от морската ни столица обаче бе твърде кратка. В първата минута на добавеното време Антонов проби мощно през центъра, пусна вляво на Сергей Георгиев, който центрира остро по земя в пеналта, топката стигна до Петър Атанасов, който с плътен удар я изпрати в мрежата - 2:1, и Монтана е на 1/8- финал.

Монтана: Ивайло Василев, Стефан Цонков, Иван Михов-кап., Владимир Айтов, Даниел Георгиев, Даниел Васев, Борислав Балджийски (74-Александър Миланов), Йордан Йорданов, Петър Атанасов, Иван Коконов (80-Сергей Георгиев), Атанас Илиев (64-Мирослав Антонов). Треньор: Ферарио Спасов.

Черно море: Евгений Боровик, Стефан Станчев-ка., Ертан Томбак (51- Александър Цветков), Амаду Сукуна, Атанас Зехиров, Илия Миланов (67-Мартин Костадинов), Мариян Огнянов, Илиас Хасани, Марек Кузма, Орлин Старокин, Николай Минков (46-Георги Божилов). Треньор: Георги Иванов-Гонзо.

Голмайстори: 1:0 Атанас Илиев (23), 1:1 Марек Кузма (89), 2:1 Петър Атанасов (90+1).

Главен съдия: Волен Чинков.

Асистенти: Мартин Ангелов, Юлиян Тодоров.

Жълти картони: Даниел Васев, Атанас Илиев (Монтана); Амаду Сукуна, Мариян Огнянов, Орлин Старокин (Черно море).
Стадион "Кипровец" - гр. Чипровци - 1000 зрители.