Първото полувреме бе равностойно като и двата отбора редуваха атака след атака, търсейки попадението. Домакините поведоха в 30-ата минута, а малко след това Християн Елисейски се разписа за 1:1.

Второто полувреме премина под диктовката на „железничарите”. Два гола отбеляза Момчил Танев, правейки резултата 1:3 в полза на мездренчани.

Превъзходството на „Локомотив” логично доведе до още двe попадения, дело на Християн Елисейски и Светлин Бонев, оформяйки крайното 1:5.

Стартов състав на „Локомотив”: Станимир Николовски, Цветелин Даниелов, Йоан Цанев, Денислав Цеков, Стилиян Михайлов, Мартин Иванов, Виктор Митрински, Християн Елисейски, Момчил Танчев, Константин Здравков и Светли Бонев (Мартин Маринов, Адриан Найденов, Стивън Докьов, Стилиян Илиев, Тонислав Колев и Илиян Лъчезаров)

В следващия кръг „Локомотив” приема „Ботев” (Враца). Регионалното дерби е на 12-ти май и ще се играе на терена с изкуствена настилка.