Преди двубоя наставникът на Локомотив Николай Христозов заяви, че целта е отборът да продължи добрата серия и че е изключено да подценят противника. Явно разговорите в съблекалнята са имали резултат, тъй като през цялото време мездренчани владееха и терена, и темпото на играта.

Васил Калоянов се възползва от центриране на съотборник и откри резултата, десетина минути след началото.

Второто полувреме започна с натиск на домакините и четвърт час след почивката Кристиян Димитров реализира второто попадение с удар от 25 метра. Михаил Бешев оформи класическия резултат след самостоятелен рейд. Той напредна дълбоко в половината Ювентус и отправи силен удар към вратата. Топката срещна гредата и спря в мрежата, в 71-ата минута. „Железничарите“ създадоха още няколко възможности за гол, но до ново попадение не се стигна. Съперникът на два пъти застраши вратата, но стража на Локо се справи.

След този мач символичните домакини се изкачиха на 7-то място във временното класиране с актив от 15 точки и положителна голова разлика 20-19.

В следващия кръг Локомотив (Мездра) гостува на Севлиево (Севлиево)

Днес играят Локомотив (Горна Оряховица) - Ботев II (Враца)иДунав (Лом) - Боруна (Царева ливада).