Двата отбора направиха зрелищен мач, като три от головете паднаха в последните десетина минути на мача. Домакините поведоха още в самото начало на срещата. Александър Миков откри резултата в 5-ата мин. с глава след асистенция на Борис Тончев след корнер, изпълнен от Марио Иванов. Малко след това силен удар на Юлиян Димитров от границата на наказателното поле срещна левия страничен стълб на вратата. В 20-ата мин. гредата помогна и на мездренския страж Крум Ценов, който дебютира с червено-черната фланелка.

Второто полувреме започна с по-активна игра на гостите, но опасни ситуации пред двете врати липсваха. Все пак на два пъти Миков стреля опасно към вратата на хайрединци. Десет минути преди края на редовното време футболистите на Огоста изравниха. Пламен Първанов изненада вратаря Ценов със силен шут от пряк свободен удар от около 30-на метра. Само три минути по-късно при идентична ситуация отново Първанов стреля коварно от фаул, топката се удари в напречната греда и тупна пред голлинията, където в опита си да я избие Владимир Найденов си вкара автогол.

В 87-та мин. локомотивци получиха право да изпълнят дузпа за нарушение в пеналта срещу Марио Велинов. Ударът от бялата точка на Тончев бе спасен от вратаря, но при добавката капитанът на „железничарите” бе безпогрешен за крайното 2:2.

Другите три тима от община Мездра записаха домакински победи. Скала (Зверино) победи Ботев (Рогозен) с класическото 3:0. Точни за зверинчани бяха Денис Гърлов, Мартин Валентинов и Ангел Петров.

Околчица (Моравица) също се поздрави с успех - 6:3, над опашкаря Миньор 2005 (Згориград). С хеттрик за моравчани се отличи Георги Янев, два гола вкара Иван Иванов, а веднъж се разписа Боян Цеков-Доктора.

Скала 2015 (Оселна) спечели с 2:0 срещу Искър 1923 (Роман) на стадиона в Мездра. Попаденията заоселчани реализираха Николай Гришев и капитанът Димитър Георгиев.

В останалите три срещи от кръга: Строител (Кунино) - Монолит (Манастирище) 0:2, Манастирище - Ботев (Криводол) 2:0 и Балкански (Михайлово) - Дунав 2016 (Селановци) 0:2. Начело в класирането продължава да е Манастирище с 15 точки и мач по-малко, пред Скала (Зверино) също с 15 т. Следват три тима с по 12 т. - Дунав (Селановци), Околчица (Моравица) и Монолит (Манастирище). Огоста (Хайредин) и Локо (Мездра) делят шесто-седмо място с по 10 т.