Последната проверка за „железничарите“ премина с пълно превъзходство на терена. Още в 17-та мин. Ваньо Иванов изненада вратаря Любомир Илиев с диагонален удар от границата на наказателното поле, четвърт част след началото за 1:0. Десетина минути по-късно, Алексей Георгиев възстанови равенството, засичайки подадената топка от завърналия се в отбора от Мездра Лионел Матадос. Последният и съотборникът му Роберт Тодоров имаха по една голова възможност до края на полувремето.

Шансове за „железничарите“ пък се откриха пред Михаил Иванов и Тодор Горанов. В 41-ата минута Стефан Стефанов центрира, топката се удари в гредата, Горанов я посрещна с глава, но я насочи в аут.

След почивката доминацията на „Локомотив“ бе тотална. В 63-ата минута Михаил Иванов подаде пред празната врата и Горанов вкара победния гол. През втората част опасни удари отправиха Тодор Горанов , Иван Аспарухов, Гроздан Илиев, Михаил Иванов и Мариян Кусев..

Единственият точен удар за гостите бе на Ивайло Христов в 88-та мин. париран от Асенов.

Наставникът Диан Попов заложе на Ивайло Сайков (46 Васил Асенов), Стефан Стефанов, Мариян Кусев, Тодор Горанов, Ивайло Бояджиев /к/ - (71 Паоло Петков), Светослав Валериев, Васил Сапунджиев, Ваньо Иванов, Михаил Иванов, Деян Иванов (46 Гроздан Илиев), Ивайло Орлинов (46 Иван Аспарухов)