© ОФК "Локомотив" (Мездра)

В 39-та минута Ваньо Иванов бе съборен в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Ситуацията предизвика бурни реакции от страна на гостите. Зад топката застана Деян Иванов, чиито удар обаче бе отразен от Теодор Тодоров.

В края на полувремето Жюлиен Бенков влезе остро в краката на Светослав Валериев, за което получи втори жълт картон и бе отстранен от игра, а играчът на „Локомотив“ бе заменен принудително.

Тази ситуация покачи напрежението. На паузата между двете полувремена на стадиона пристигна и екип от РПУ в града, който да успокои обстановката.

През второто част гостите успяха да вкарат три гола и да се поздравят с успеха. В 63-та минута Тони Паликрушев откри резултата. Седем минути по-късно Кристиян Григоров вкара втори гол, а в продължението на мача Благовест Ленков оформи крайното 0:3.

„Локомотив“: Ивайло Василев, Стефан Стефанов, Ивайло Тодоров, Ваньо Иванов (Йоан Цанев), Николай Ганчев, Гроздан Илиев (Михаил Бешев), Светослав Валериев (Лионел Матадос), Деян Иванов, Иван Аспарухов (Кристиян Ивайлов), Михаил Иванов, Тодор Горанов
старши треньор: Диан Попов

„Вихър“: Теодор Тодоров, Кристиян Григоров (Кристиян Георгиев), Тони Паликрушев, Светослав Кръстев, Милен Тодоров, Мариян Драгнев (Калин Иванов), Жюлиен Бенков, Цветан Петров, Константин Генков (Димитър Димитров), Благовест Ленков, Христиан Петков
старши треньор: Николай Христов

След този двубой мездренският тим остава с 57 пункта, а „Вихър“ вече има 62. Лидер е „Бдин“ (Видин) със 70, а втори е съставът на „Локомотив“ (ГО) с 63.

В следващия кръг „Локомотив“ (Мездра) гостува на дублиращия тим на „Ботев“ (Враца). Срещата е на 27 май от 18:00 часа.