Първото полувреме бе равностойно, без опасности пред една от двете врати.

В самия край Николай Ганчев от „Локомотив“ бе задържан в наказателното поле, но реферът не уважи претенциите на домакините за дузпа. Вместо това прозвуча последния съдийски сигнал за първата част.

Второто полувреме започна отлично за мездренчани, които откриха резултата в 53-ата минута. Гроздан Илиев центрира от корнер и Пламен Венелинов засече с глава за 1:0.

Малко след това Светослав Валериев шутира, но далеч от целта.

В 83-ата минута стражът на гостите спаси удар на Пламен Венелинов.

Две минути по-късно Атанас Фиданин стреля по земя, но топката бе уловена от вратаря на „Локомотив“.

Три минути преди края на срещата Тодор Чирпанов прати кълбото високо на напречната греда.

В 94-ата минута реферът отсъди спорен фаул в полза на „Павликени“, на границата на наказателното поле. При центрирането, втурналия се в атака вратар на гостите, Венцислав Димитров прати топката под сглобката, носейки точката на своя тим.

Веднага след попадението съдията даде край на мача.

Стартови състави: „Локомотив“: Васил Вълчев, Стефан Стефанов, Генади Петров (к.), Светослав Бонев, Митко Красимиров, Гроздан Илиев, Николай Ганчев, Светослав Валериев (Тихомир Динев), Пламен Венелинов, Антонио Йорданов (Паоло Петков), Иван Аспарухов-младши (Михаил Иванов)
старши треньор: Диан Попов

„Павликени“: Венцислав Димитров, Ивайло Маринов, Георги Христов, Атанас Фиданин, Хюсеин Вейсов, Калоян Калчев (Димитър Динев), Йордан Йорданов, Димо Атанасов, Мартин Ширтев (Тодор Чирпанов), Стефан Гинчев, Красен Трифонов (к.) (Тихомир Маринов)
старши треньор: Мартин Кръстев

Жълти картони: Васил Вълчев (Л)

След това реми „железничарите“ остават на 13-то място във временното класиране с актив от 14 точки и голова разлика 17-28.

В следващия кръг „Локомотив“ гостува на „Академик“ (Свищов). Двубоят е на 26 февруари.