Срещата започна равностойно, но мездренчани бързо наложиха териториален превес, който бе материализиран в 20-та мин от Васил Калоянов за 0:1. До края на полувремето „локомотивци“ направиха още няколко добри атаки, но до ново попадение не се стигна.

Втората част започна с опит за домакински натиск, но момчетата на Николай Христозов заиграха на преса и вдигнаха оборотите. Последваха силни минути за „червено-черните“ и в 53-та мин. голмайсторът Васил Калоянов се разписа за втори път, правейки резултата 0:2. Класическият и краен резултат оформи Ивайло Бояджиев в 85-та мин..

След успеха си “червено-черните” събраха 32 точки и увеличиха головата си разлика на 35:25. С тези показатели запазиха петата си позиция във временното класиране, докато домакините от Левски остават 14-и с 12 точки и голова разлика16:31.

Наставникът на мездренчани Николай Христозов заложи на следния състав за Локомотив: Христо Георгиев, Ваньо Иванов, Николай Ганчев (кап.)(Кр. Вълков, който бе и рожденик), Васил Сапунджиев, Кристиян Атанасов, Кристиян Димитров, Деян Иванов( Гроздан Илиев), Ивайло Бояджиев, Сергей Георгиев (Кристиян Йотов), Васил Калоянов (Светослав Валериев) и Асен Русинов (Иван Кирилов).