Марио Иванов изведе домакините напред в резултата още в 7-ата мин. на мача с удар от непосредствена близост. Десет минути по-късно централният нападател Брайан Стоянов покачи на 2:0, а в 25-ата мин. отново той направи преднината на "червено-черните” класическа - 3:0. Секунди по-късно плеймейкърът Илия Илиев се разписа технично за 4:0, в 34-ата мин. Костадин Пилитов вкара за 5:0, а в 40-ата мин. Камен Каменов засече с глава центриране от корнер за 6:0.

През второто полувреме локомотивци продължиха своята голова серия. В 50-ата мин. капитанът Борис Тончев асистира на Марио Иванов за 7:0, а 5 мин. по-сетне Иванов оформи своя хеттрик след извеждащ пас на Любослав Петров. В 60-ата мин. Брайан Стоянов също реализира хеттрик за 9:0, последваха два гола на Камен Каменов, който в 64-ата и 75-ата мин. фиксира третия хеттрик в двубоя за 11:0. В заключителните минути на срещата на два пъти се разписа младата надежда Константин Велинов, възползвайки се от извеждащи подавания на Любо Петров за крайното 13:0.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Манастирище - Околчица (Моравица) 2:3, Искър 1923 (Роман) - Ботев (Криводол) 0:2 (с два гола на бившия футболист на Локо - Мездра Александър Миков), Скала 2015 (Оселна) - Балкански (Михайлово) 10:0, Ботев (Рогозен) - Огоста (Хайредин) 1:1 и Септември 98 (Гложене) - Ботев (Бърдарски геран) 10:0. Монолит (Манастирище) по програма почиваше.

Начело в класирането, три кръга преди края на есенния полусезон, е Огоста (Хайредин) с 24 точки, следвана от ОФК Локомотив (Мездра) с 22 т. и мач по-малко. Трети е Манастирище с 20 т., а четвърто-пето място делят Околчица (Моравица) и Монолит (Манастирище) с по 19 т. На шеста позиция излезе Скала 2015 (Оселна) с 18 т., пред Искър 1923 (Роман) с 15 т.

Следващата неделя Локо (Мездра) гостува на опашкаря Балкански (Михайлово), а в събота, 4 ноември, от 14:30 часа на градския стадион е местното дерби Околчица (Моравица) - Скала 2015 (Оселна).