© Павел Петров

Първата част премина в спокойно темпо, без опасни ситуации и пред двете врати. Двата тима сякаш опознаваха съперника и се настройваха за новия шампионат.

Второто полувреме беше пълна противоположност на първото. Двата състава се втурнаха в атака, търсейки трите точки и доброто начало.

Натискът на домакините даде резултат в 60-ата минута, когато откриха резултата след бомбастичен удар от около 30 метра на Тодор Чирпанов.

Единайсет минути по-късно „жълто-червените“ удвоиха преднината си. Получи се разбъркване в наказателното поле на „железничарите“ и топката се озова в Симеон Иванов, който не сбърка за 2:0.

Изоставането с две попадения мотивира „Локомотив“ да атакува и търси гола, но с пропуски се отчетоха Давид Стоянов и Пламен Валериев.

До края на срещата гостите бяха по-активния тим, но неточни удари на Лионел Матадос и Методи Янков запазиха резултата.

В следващия кръг „черно-белите“ приемат състава на „Академик“ (Свищов). Двубоят на градския стадион в Мездра е на 14-ти август от 18:00 часа.