Двубоят започна отлично за гостите, които откриха още 8-та минута чрез Стефан Гинчев.

След около четвърт час символичните домакини изпълниха фаул, а кълбото попадна у Васил Калоянов, който стреля, но топката премина над вратата, пазена от Никола Василев.

В 19-та минута „Павликени“ остана с човек по-малко. Гостите претендираха за неотсъден фаул. Йордан Йорданов репликира главния рефер, за което получи червен картон. Жълт пък бе вдигнат на стража Никола Василев, за реплика. Последва неточен удар на Васил Калоянов.

"Локомотив" изравни резултата в 47-та минута, след като Ваньо Иванов засече с глава след центриране.

В 60-та минута удар на Кристиян Димитров премина на сантиметри покрай гредата. Десет минути по-късно капитанът на "Локомотив" бе изгонен с директен червен картон заради удар при спряна игра. Така и двата тима доиграха мача с по 10 души на терена.

В 73-та минута Асен Русинов направи пълен обрат в мача, вкарвайки за 2:1 с диагонален изстрел.

Малко преди края на срещата домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за фаул срещу Ваньо Иванов. Васил Калоянов обаче бе неточен от бялата точка. Стражът изби кълбото, но при добавката Кристиян Димитров оформи крайния резултат 3:1.

„Локомотив“ стартира в следния състав: Цветелин Ставрев, Йоан Цанев (Иван Кирилов), Генади Петров (к.), Васил Сапунджиев, Ваньо Иванов, Деян Иванов, Светослав Валериев, Антоан Драгомиров (Николай Ганчев), Асен Русинов, Васил Калоянов, Кристиян Димитров

старши треньор: Николай Христозов

„Павликени“ започна мача със следните 11: Никола Василев, Андрей Петров, Георги Христов, Атанас Фиданин, Ивайло Маринов, Ивелин Иванов, Тодор Чирпанов, Йордан Йорданов (к.), Мартин Ботев, Стефан Гинчев, Тихомир Маринов (Стефан Недялков)
старши треньор: Мартин Кръстев

Жълти картони: Никола Василев, Тодор Чирпанов, Мартин Ботев (П), Асен Русинов, Ваньо Иванов, Деян Иванов (Л)

Червени картони: Йордан Йорданов (П), Генади Петров (Л)

След този успех мездренският тим се изкачи на шестото място във временното класиране с актив от 18 точки и голова разлика 23-21.

В следващия кръг "червено-черните" гостуват на "Боруна" (Царева ливада). Мачът е на 11-ти ноември от 14:30 часа.

Снимки: Мирослав Гетов