Първото полувреме премина с надмощие на гостите. В 19-ата минута „партизаните“ стигнаха до попадение, но голът бе отменен поради засада. 13 минути по-късно футболист в червено-бяло отправи удар, но топката прелетя високо над вратата.

В 41-ата минута Кристиян Дяков улови изстрел по земя, а в ответната атака Николай Генов от домакините напредна по левия фланг и центрира към наказателното поле, вратаря на гостите боксира, а междувременно бе маркирана и засада.

В последната минута на първото полувреме Ангел Русев напредна по десния фланг, нахлу в наказателното поле и стреля, но Дяков изби в корнер, от който не последва нищо опасно.

Втората част започна отлично за „Партизан“, който откри след далечен шут, преминал през ръцете на стража на домакините. Четири минути по-късно Лионел Матадос шутира от упор, вратарят боксира, след което защитник на гостите изби. В 52-ата минута „червено-белите“ разтресоха напречната греда.

„Локомотив“ се върна в мача в 75-ата минута, когато капитанът на мездренчани Васислав Димитров надскочи защитник на гостите и с глава подаде към Давид Стоянов. Защитникът на домакините влетя с топката в мрежата, изравнявайки резултата.

„Партизан“ опита да върне своя аванс, но Галин Великов имаше малшанс и Кристиян Дяков парира удара му.

В 87-ата минута „Локомотив“ (Мездра) ликува. Николай Генов отбеляза победното попадение с безпощаден удар от точката за дузпа.

Стартови състави:
„Локомотив“: Кристиян Дяков, Николай Генов, Владислав Стефанов, Васислав Димитров (к.), Давид Стоянов, Методи Янков, Никола Цолов, Гроздан Илиев, Владимир Найденов (Валентин Христов), Светослав Бонев (Константин Здравков), Лионел Матадос
старши треньор: Николай Нинов

„Партизан“:
Веселин Ганчев, Галин Великов (к.) (Владимир Василев), Васил Михайлов, Дилян Димитров, Александър Александров (Петьо Петков), Димитър Димитров, Слави Паскалев, Христо Димов, Ангел Русев, Калоян Тодоров, Ивайло Минков (Любомир Иванов)
старши треньор: Илия Войнов

Така „железничарите“ записаха 14-та победа в първенството на Северозападната Трета лига и завършиха на 11-та позиция в крайното класиране. „Локомотив“ финишира с актив от 46 точки и голова разлика 46:48.