"Най-напред още в 10-та мин., при резултат 0:0, отмени напълно редовен гол на Тихомир Найденов-Бизнеса заради несъществуващо нарушение в нападение. Страничният рефер дори посочи центъра, но главният не зачете гола, заяви пред MediaNews треньорът на локомотивци Иван Георгиев-Саки. След това при 1:1 не свири чиста дузпа за нас за игра с ръка в наказателното поле и извади нарушението извън пеналта."

Съдийските тесли, според треньорския щаб на мездренчани, продължили през целия мач, като в поне три-четири ситуации главният рефер е свирил несъществуващи засади за домакините, а на два пъти е подминал брутални нарушения срещу най-добрия играч на терена в състава на гостите - Камен Каменов.

"През цялото време няколко човека от публиката седяха край асистент-реферите и им казваха кога да вдигат флага. Пълна селения!”, коментира лаконично спонсорът на Локо (Мездра) и член на Управителния съвет на клуба Мирослав Веселинов.

При тази ненормална обстановка Пламен Първанов изведе домакините напред в резултата в самия край на първото полувреме. Малко след почивката Камен Каменов възстанови равенството, засичайки с глава центриране на плеймейкъра Илия Илиев. Няколко минути по-късно Владимир Йорданов отново даде преднина на хайрединци, след което Тихомир Найденов се разписа за 2:2. По-сетне Георги Георгиев вкара за 3:2, а малко преди последния съдийски сигнал централният защитник на "червено-черните" Мартин Монов си отбеляза автогол за крайното 4:2.

В другата среща, която се игра вчера, Околчица (Моравица) победи с 0:5 като гост Миньор 2005 (Згориград). С хеттрик за моравчани се отличи неостаряващият Цветан Николов-Бербатов, по едно попадение добавиха Вангел Вангелов и Иван Иванов, който вече има 23 гола в своя актив.

Начело в класирането е Манастирище с 48 точки, следван от Локомотив (Мездра) с 44 и Огоста (Хайредин) с 43 т.