Домакините решиха изхода от двубоя още през първия половин час игра, когато вкараха три безответни гола. Тихомир Тодоров откри резултата с удар от въздуха още в 7-ата мин., възползвайки се от асистенция с глава на Иво Върбанов. Само две минути по-късно Ивайло Иванов покачи на 2:0 след пробив през центъра, а в 30-ата мин. отново Тодоров направи преднината на Спартак класическа.

След почивката гостите опитаха да се върнат в мача, но стигнаха само до почетно попадение. Вкара го Михаел Парасков, който в 58-ата мин. изненада вратаря на плевенчани Иван Георгиев с коварен изстрел от 20-на метра.

В 70-ата мин. с удар от границата на наказателното поле Траян Първанов покачи на 4:1, а крайното 5:1 оформи в 78-ата мин. Върбанов след изпълнение на корнер.

Резултатите в останалите срещи от кръга: Севлиево - Първа атомна (Козлодуй) 3:1, Ком (Берковица) - Вихър (Славяново) 1:0, Янтра (Полски Тръмбеш) - Бдин 1923 (Видин) 2:0, Локомотив 1927 (Дряново) - Янтра (Габрово) 1:2, Партизан (Червен бряг) - Академик (Свищов) 4:0, Ботев (Луковит) - Трявна 1:1 и Павликени - Левски 2007 (Левски) 3:1.

Едноличен лидер в таблицата е Спартак (Плевен) с 49 точки, следван от Янтра (Габрово) с 44 т. На трето място излезе Севлиево с 35 т. ОФК Локомотив (Мездра) е седми с 29 т., колкото имат също шестият Академик (Свищов) и осмият Ком (Берковица).

В следващия кръг Локо (Мездра) приема опашкаря Локомотив 1927 (Дряново), който е последен с едва 7 точки. Двубоят е в неделя, 24 март, от 14:30 часа на градския стадион.