Домакините поведоха в резултата още в 3-ата мин. на мача. Седем минути по-късно Тихомир Найденов-Бизнеса засече центриране отдясно на Илия Илиев и възстанови равенството - 1:1. В средата на първото полувреме Илиев отново проби по фланга и пусна топката успоредно на голлинията, където Марио Иванов се разписа за 1:2. Малко по-късно Валдемар Стоянов излезе сам срещу вратаря на криводолчани и хладнокръвно покачи на 1:3.

В самото начало на втората част Александър Миков се оказа най-съобразителен след центриране от статично положение и затвърди превъзходството на гостите - 1:4. До края на двубоя домакините успяха да върнат един гол в последните минути на редовното време за крайното 2:4.

Локо (Мездра) игра в състав: Веселин Цветковски, Емил Борисов, Мартин Монов, Тихомир Найденов, Камен Каменов, Николай Генов, Александър Миков, Илия Илиев, Валдемар Стоянов, Борис Тончев (кап.) и Марио Иванов (Пламен Йорданов, Марио Велинов).

Лидерът в таблицата Манстирище победи като домакин Строител (Кунино) с 4:0, Скала 2015 (Оселна) разгроми Балкански в Михайлово с 1:5 (голмайстори: Владимир Стоянов, Димитър Георгиев - 2, Николай Гришев и Емануил Иванов), а Дунав 2016 (Селановци) срази Скала (Зверино) с 6:1 (почетното попадение за гостите отбеляза Ивайло Генов).

След този успех навън, общо единайсти през сезона, Локо (Мездра) затвърди втората си позиция във временното класиране с актив от 35 точки и голова разлика 44:14. Начело е Манастирище с 41 т. Трети излезе Дунав 2016 (Селановци) с 29 т., а четвърто-пето място делят Скала 2015 (Оселна) и Огоста (Хайредин) с по 28 т. Хайрединчани обаче, са с мач по-малко - утре от 15:30 часа те приемат седмия в подреждането Околчица (Моравица), която има 23 т.

В следващия кръг мездренските "железничари" приемат Дунав 2016 (Селановци). Регионалното дерби е идната неделя, 19 март, от 15:30 часа на градския стадион.