Двубоят на стадион „Христо Ботев“ започна равностойно като през първата част лек превес имаха гостите от Велико Търново.

До средата на първото полувреме „виолетовите“ имаха две добри възможности за откриване на резултата. Първо Милчо Ангелов изведе Ловре Кнежевич сам срещу Красимир Костов, но хърватинът прати топката в тялото на вратаря на врачани. А след това отново удар на Кнежевич попадна у Костов.

Второто полувреме стартира кошмарно за великотърновци, които останаха с 10 души в 49-ата минута. Ловре Кнежевич и Костадин Ничев размениха реплики, след което хърватинът изблъска съперника си и главният рефер Волен Чинков показа директен червен картон, пращайки футболиста на гостите в съблекалнята.

Последваха две отлични ситуации за попадение в полза на „Ботев“. В 56-ата минута Бабунски подаде към Ивайлов, който шутира, но Христо Иванов се справи без проблеми. 17 минути по-късно Петър Атанасов напредна по левия фланг и отправи изстрел, но отново Христо Иванов се справи блестящо.

Защитата на „виолетовите“ бе пробита и мрежата зад Иванов разпечатана в 78-ата минута. Костадин Ничев центрира към наказателното поле, където Дориан Бабунски надхитри Пламен Крачунов и Здравко Илиев и с глава откри за 1:0.

Гостите се отвориха и опитаха да се върнат в мача, но силите им не стигнаха и в продължението на двубоя бившия футболист на „Етър“ – Чавдар Ивайлов, матира болярите и взриви трибуните на стадион „Христо Ботев“.

Стартови състави:
„Ботев“: Красимир Костов, Костадин Ничев, Илия Миланов, Венцислав Керчев, Мартин Николов, Аласан Н`Диайе (Чавдар Ивайлов), Юлиан Ненов (Дориан Бабунски), Христо Златински, Самир Аяс (Никола Колев), Петър Атанасов, Даниел Генов
старши треньор: Веселин Великов

„Етър“: Христо Иванов, Ловре Кнежевич, Миси Мезу (Даниел Младенов), Мариян Иванов, Здравко Илиев, Симеон Мечев (Хосе Кордоба), Пламен Крачунов, Божидар Кацаров, Милчо Ангелов (Преслав Боруков), Христифор Хубчев, Алдайир Ферейра (Кольо Станев)
старши треньор: Александър Томаш

Жълти картони: Иванов, Мечев, Кордоба (Е)

Червени картони: Кнежевич (Е)

Така след този двубой „Ботев“ вече има 25 пункта и е лидер в плейофа за оцеляване, а „Етър“ остава на трета позиция с 22 точки. Втори е тимът на „Славия“ с 24, а четвърти – „Монтана“ с 21.

В следващия кръг „Монтана“ приема „Етър“, а врачани гостуват на столичния „Славия“. Срещата на стадион „Огоста“ е с начален час 17:30, а този в квартал „Овча купел“ в София – 19:45.