Борис Тончев изведе мездренчани напред в резултата още в самото начало на мача - капитанът на отбора се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу новото попълнение Владимир Вълов-Сисо. 15-на минути по-късно с удар от воле голмайсторът на юношите младша възраст Васил Петровски покачи на 2:0. Малко по-сетне гостите върнаха едно попадение, но в 35-ата минута Владимир Вълов вкара изключително красив гол за 3:1.

През второто полувреме домакините пропуснаха няколко изгодни голови положения, като при две от тези ситуации ударите им срещнаха гредите. В края на двубоя гостите отбелязаха още един гол за крайното 3:2.

По различни причини в контролата не взеха участие 11 основни играчи, оплака се пред MediaNews наставникът на тима Иван Георгиев-Саки. Централният нападател Валдемар Стоянов е пред подписване на договор с елитния Витоша (Бистрица). Отсъстваха още новите попълнения Кирил Кръстев и Никола Мишев, а така също Ивайло Димитров, Камен Каменов, Явор Янков, Тихомир Найденов, Костадин Пилитов, Николай Генов, Момчил Манчев и завърналият се в отбора офанзивен халф Любослав Петров, който бе на проби в Първа атомна (Козлодуй).

В тяхно отсъствие Локо (Мездра) игра в следния стартов състав: Веселин Цветковски, Томислав Тодоров, Ивайло Желязков, Емил Борисов, Християн Иванов, Владимир Вълов, Борис Тончев (кап.), Илия Илиев, Васил Петровски и Марио Иванов. Заради сериозните кадрови проблеми "червено-черните" използваха и едни футболист на гостуващия отбор.

Следващият съперник на Локо (Мездра) в контролите все още не е ясен. Вариантите са Балкан (Ботевград) или Ботев (Криводол), като в близките дни ще бъде уточнено срещу кого и кога ще играят "железничарите". Последната проверка на мездренчани преди подновяването на шампионата в "А" ОФГ Враца е на 3 март (събота) срещу юношите младша възраст на клуба.