Срещата бе изключително оспорвана, като през първото полувреме двата отбора непрекъснато си разменяха водачеството. След почивката домакините наложиха лек превес, като допуснаха само едно изравняване на резултата - 69:69. Виолина Кочева отбеляза 21 т. за победителките, а американката Сара Бут завърши с дабъл-дабъл 19 т. и 13 борби. Бразилката Изабела Рамона стана топ-реализатор на мача с 24 т., като към тях добави 7 асистенции и 4 борби. Интересното е, че и 10-те състезателки, които започнаха от първата минута двубоя завършиха с двуцифрен актив.

За Берое това бе историческа първа шампионска титла. По-рано през сезона възпитаничките на Татяна Гатева спечелиха Купата на България и триумфираха в турнира на Адриатическата лига.

Берое (Стара Загора) - Монтана 82:77 (25-22, 11-17, 26-20, 20-18)

Берое: Виолина Кочева-кап.21, Жаклин Златанова 14, Гергана Иванова 16, Матеа Тавич 10, Сара Бут 19 (Теодора Динева 2, Радостина Христова, Карина Константинова). Треньор: Татяна Гатева.

Монтана: Шерийз Уилямс 10, Изабела Рамона 24, Димана Макариева-кап. 14, Евгения Нацкина 10, Христина Иванова 19 (Дебора Филипова, Александра Петрова, Габриела Николова, Габриела Ангелова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Ивайло Ресиловски, Николай Циинцарски, Станимир Русев.

Зала: „Общинска“-без публика.