Двубоят в общинската зала в Стара Загора бе оспорван, със серия от обрати и инфарктни на моменти ситуации. Домакините спечелиха втората и четвъртата част, но решаваща за победата бе третата, в която монтанчанки превъзхождаха и я затвориха с убедителното 30-20. Две минути и половина преди сирената гостите имаха преднина от седем точки и с по-умела игра удържаха финалния щурм на беройки.

Националката Христина Иванова бе най-резултатна за победителките с 25 точки, с 19 точки и 15 борби за Монтана завърши американката Марая Кинг. За Берое Теодора Динева отбеляза впечатляващите 40 т., Жаклин Златанова се отличи с дабъл-дабъл 14 т. и 15 борби.

Берое (Стара Загора) – Монтана 82:83 (22-22, 20-15, 20-30, 20-16)

Берое: Теодора Динева 40, Жаклин Златанова 14, Виолина Кочева 6, Цветомира Шаренкапова 9, Радостина Христова 5 (Яна Карамфилова 6, Деана Стояновска 2, Златка Маданкова). Треньор: Татяна Гатева.

Монтана: Марая Кинг 19, Санта Окоцките-Балткоиен 11, Христина Иванова 25, Димана Макариева-кап. 10, Габриела Николова 4 (Виктория Стойчева 10, Евгения Нацкина 4, Александра Петрова). Треньор: Маниел Марков.

Съдии: Искрен Манолов, Гергана Стоянова.

Зала: „Общинска“-50 зрители.